#

Devlet okulları, kolejler, dershaneler ve özel öğretim kursları… Tüm eğitim kurumları öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunmak ve girecekleri sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak için büyük bir çaba harcıyor. Standart eğitim öğretim müfredatına ek olarak etütler, destek kursları gibi birçok yol ve yöntem öğrencilerin sınavlarda bir adım daha öne geçebilmeleri adına.

Tüm bunların arasında belki de en önemli ekstra hizmeti kurum öğretmenleri veriyor. Çünkü sınava hazırlanan bir öğrencinin öğretmeninden en çok beklediği çözemediği sorularını rahatlıkla ona sorabilmek ve doğru çözümle eksiğini kapatabilmek.

Öğretmenler yıllarca teneffüs aralarında, derslerin sonunda öğrencilerin bu soru sorma taleplerine cevap vermeye çalıştılar. Son yıllarda yaygınlaşan whatsapp, telegram gibi mesajlaşma uygulamalarıyla bu soru çözme işi de sınıflardan taştı ve öğretmenler gece gündüz demeden öğrencilerden gelen soruları bıkmadan usanmadan çözer oldu.

Ne vardı buradaki en büyük sorun ise öğrencilerden gelen bu soruların çokluğu değil, aynı sorunun belki de defalarca tekrar tekrar sorulması. Bu mesajlaşma gruplarında aynı sorunun defalarca sorulup çözülmesi hem öğretmenleri yormakta hem farklı soru çözümlerini arada kaynatarak çoğu öğrencinin cevap alamamasını sebep olmakta. Çünkü bu gruplarda her yeni mesaj yığılmalı olarak ekrana düştüğü için ne gelen sorular arasında ne de çözümlerde bir düzen söz konusu.

ÇÖZELİM KANKA’da ise öğrenciler çözemedikleri soruları öğretmenlerine sormak için fotoğraf çekip ÇÖZELİM KANKA’ya yüklüyor. Eğer bir öğrenci daha önce sorulmuş ve çözümü yapılmış bir soru yüklemek istediğinde ÇÖZELİM KANKA onu mevcut çözüme götürüyor ve sorusunun cevabına anında ulaştırıyor. Bununla birlikte ÇÖZELİM KANKA öğretmenlerin enerjilerini koruyarak diğer benzersiz soruların çözümü için motive ediyor.

Sizde Türkiye’nin bu ilk ve tek eğitim kurumlarına özel geliştirilmiş soru sorma ve çözme uygulamasıyla kurumunuzdaki öğrenme deneyiminin verimliliğini artırmak isterseniz ÇÖZELİM KANKA ile mutlaka iletişime geçin…