#

Uzaktan eğitimin bileşenleri arasında eğitim kurumlarını zorlayan en önemli nokta belki de öğrencilerin yapamadıkları soruları öğretmenlerine nasıl çözdüreceği sorunsalı…

Bunun için canlı derslerden tutun mesajlaşma uygulamalarına kadar birçok yol ve yöntem eğitim kurumları için can simidi gibi gözükse de işin iç yüzü hiç de öyle olmuyor. Örneğin canlı derslerde öğretmenlerine sormak için bir sürü soru biriktiren öğrenciler ya kendilerine sıra gelmemesinden şikâyetçi ya bu kadar soru biriktirme yerine anında öğretmenine sorabilmenin hayalini kuruyor. Mesajlaşma uygulamaları ise tam bir kaos ortamı. Arada kaynayan sorular, tekrar tekrar sorulan aynı sorular, gruplarda sorunun dışında yapılan muhabbetler... Hepsi sınavlara hazırlanan öğrenciler ve onları en iyi şekilde hazırlamak isteyen öğretmenler için önemli derecede zorlayıcı faktörler.

ÇÖZELİM KANKA ise öğretmen ve öğrencilere rahat bir nefes aldırmak için tüm soru sorma ve çözme işlemlerini benzersiz bir kolaylıkta önlerine getiriyor.

Öğrenci yapamadığı bir soru olursa hemen cep telefonuyla fotoğrafını çekip ÇÖZELİM KANKA’ya yüklüyor. Eğer sorduğu soru daha önce çözülmüşse anında hiç beklemeden çözüme ulaşarak hiç zaman kaybetmemiş oluyor. Hem bu sayede öğretmen aynı soruyu tekrar tekrar çözmeye çalışmayarak yeni sorulara zaman ayırabiliyor. ÇÖZELİM KANKA’da öğretmenin önüne düşen her yeni soruyu ise öğretmenler isterlerse kağıt üzerinden çözerek fotoğrafını ÇÖZELİM KANKA’ya yüklüyor isterse de hemen ekrandan çözerek ses veya video kaydı ile sadece soryu soran öğrencisi için değil kurumdaki tüm öğrencileri için o soruyu çözmüş oluyor.

ÇÖZELİM KANKA’nın soru sorma ve çözme işlemlerinde öğretmen ve öğrenciler için getirdiği kolaylıklardan siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.